Koltuk Yatak Halı Temizleme ve Sterilasyonu

Koltuk Yatak Halı Temizleme ve Sterilasyonu

Koltuk Temizleme  Eskiden kanepe ve koltuklarımızı yıkama ya da yıkatma ihtiyacı duymazdık. Belirli aralıklar ile özellikle de bahar temizliği, bayram temizliği gibi zamanlarda ağırlayacağımız misafirlerimize temiz görünmesi amacı ile bir bez ya da fırça yardımı ile silerek temizlerdik. Fakat silme işlemini yaparken kanepe ve koltuklarımızın üzerinde bulunan, göz ile görülmeyen bakterileri kanepe ve koltuklarımızın alt kısmına daha da ittirdiğimizin hatta süngerinin içerisine hapsettiğimizin farkına varmazdık. Ece Temizlik olarak, önce kirleri yumuşatıp ardından özel fırçalarla kanepe ve koltuk üzerindeki gözenekleri açarak, güçlü vakumla bütün kirlerden arındırılır ve koltuk ve kanepelerinizin altına gizlenen bütün kirleri çıkartır. 

Belirli periyodlar ile temizlediğimizi sandığımız koltuk ve kanepelerimiz aslında zaman geçtikçe tam bir mikrop yuvası haline gelerek, kurtarılma şansı varken çöpe atmamıza sebep oluyor. Fakat gün geçtikçe ve temizlik konusunda insanlar bilinçlendikçe kanepe ve koltukların yıkanması talepleri de vazgeçilmezler arasına giriyor. 

Yatak Temizliği yatak temizliğinde tamamen hijyen ve sağlıklı bir oluşum sağlar. Yaylı yataklarda oluşan lekeleri su ile ya da sulu deterjanlarla yıkadığımız zaman,içeriye giren su ve kimyasal kalıntıları,yaylarda paslanma,korozyon ve kötü kokuya ve bakteri üremesine sebep olur.Halbuki buharlı temizlik makinaları,buharla temizlik yaptığı için ,su aşağılara inemez.Sıcak buhar ile hem çözülemeyen kirler çözülür,hem de kalıntı bırakmadan temizlik sağlanır. Deterjan demek sterilizasyon demek değildir.Sterilizasyon,mikroorganizmlardan arındırmaktır.Evet doğru seçimli kimyasallarla mikroorganizmlardan kurtulabilir.Ancak,mikroorganizmlardan kurtulurken ,kalıntı deterjanla sağlıksız yaşam ortamları oluşturulur. Yatak yüzeylerinde oluşan lekelenmelere buhar en etkili çözümdür.Kuruma süresi çok kısadır ve mükemmel sonuç verir. 

Buharlı Halı Temizliği Evdeki halılarınız yüzeyleri , çıplak gözle pürüzsüz ve temiz görünseler bile, mikroskop altında incelendiğinde insan vücuduna zararlı milyonlarca bakterilerin varlığı görülür. ATCC laboratuvarlarında yapılan test sonuçlarında göre, yüksek ısıdaki buhar basıncının alerjen ve mikropların %99.99'unu öldürdüğü kanıtlanmıştır. Ayrıca ev, cami, mescit v.b. yerlerde ilk olarak ayaklarımız halıya bastığı için mikroorganizmalar yapışarak biz nereye gidersek gidelim bizlerle gelmektedir. Bunun için yoğun buharla halılar üstündeki bakteriler yok edilerek vakumla çekilmelidir.