Buharlı Araç Temizliği

Buharlı Araç Temizliği

Buharlı Araç Temizliği nedir ve faydaları nelerdir

            Bu sistemde çok az su kullanılır, kimyasal, köpük, fırça, sünger v.b. madde kesinlikle olmadığı için tamamen insan sağlığına ve çevre sağlığı için faydalıdır. Klasik yıkamalarda 1 araçlar ortalama 100-120 LT su kullanılırken, bu sistemde 8-10 Lt. su kullanılır ve suda buhar olarak dönüştüğü için hiçbir şekilde çevre kirliliği oluşturmaz. Bu sayede doğal, hijyenik bir temizlik sağlanır ayrıca ekolojik dengeye katkı sağlanmış olur.

            Basınçlı su kirleri sökerek, Buhar ise kirleri çözerek aldığından, zamanla araçlarda oluşan kireç izleri,  cila üzerindeki matlaşmalar gibi sorunları ortadan kaldırır. Buharlı Temizlik uygulanan yüzeylere kesinlikle hiçbir zarar vermez. Tamamen doğal ve parlak bir görünüm kazandırır.

Buharlı Araç Temizliği Nasıl Yapılır.

Aracın Dış Aksamının Temizliği, Basınçlı buharla temizlenir ve bu temizlenmeden kaynaklanan kirler mikrofiber bezler sayesinde toplanır ve araç tamamen kur bir şekilde temizlenmiş olur.

Aracın İç Aksamının Temizliği, Kapı fitillerinin arasına uygulanan sıcak buhar sayesinde tamamen fitil aralarındaki toz, toprak v.s. maddeler arındırılır, klima kanallarının içine uygulanan basınçlı buhar sayesinde burada oluşan toz, pis kokular arındırılır. Koltuk ve araç içi komple süpürülerek parlatma işlemi uygulanır.